Każde duże miasto ma do zaproponowania swoim małym mieszkańcom ciekawe zajęcia. Dzieci spotykają się w niewielkich grupach, mogą łatwo nawiązywać tam znajomości i przyjaźnie. Przykładem dobrze zorganizowanej miejscowości może być Olsztyn. Placówki oświatowe, które mają do zaproponowania dzieciom ciekawy program, występują tutaj zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prywatnej. Istotne w tym mieście jest też to, że nawet jeśli zajęcia odbywają się w szkołach prywatnych, nie są to zajęcia drogie. Program przygotowuje się tutaj tak, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nie brakuje zajęć typowo sportowych, jak i tych, które pomagają w nauce.

Gdzie warto rozpocząć kurs czy wybrać się na zajęcia dodatkowe?

Choć w Olsztynie występuje duża liczba placówek oświatowych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, to jednak nie każda może pochwalić się długą i piękną tradycją kształcenia młodych umysłów. Przykładem szkoły, która występuje na rynku już od dawna jest powstała w 2003 roku Akademia https://www.efektywna-nauka.pl/. Placówka przygotowała urozmaicony program, niezależnie od trwającego sezonu, czy to letniego, czy zimowego, można odszukać coś interesującego, podnieść swoje kwalifikacje.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to wiele korzyści, przede wszystkim zwiększa się zainteresowanie dziecka nauką, zdobywaniem wiedzy. Lekcje podzielone są w ten sposób, żeby kilkulatek nie nudził się w czasie przekazywania ważnych dla niego informacji. Przed zapisaniem pociechy do Akademii koniecznie trzeba odnaleźć właściwą grupę wiekową. Lekcje prowadzone są z zastosowaniem najnowszych technik i pomocy naukowych.

Co zyskują dzieci?

Im dziecko wcześniej odkryje swoje naturalne talenty, tym szybciej poczuje się pewnie w szkole. Dobre pomysły na zajęcia dla dzieci to w Akademii najważniejszy punkt. Organizatorzy starają się już od pierwszej lekcji zachęcić dziecko do aktywności. Niezależnie od tego, jaka grupa wiekowa zostanie przez rodzica wybrana, jego pociecha będzie w stanie się tam przystosować. Pozytywna atmosfera panująca w salach przyczynia się do tego, że dziecko szybciej przyswaja materiał. Jest w stanie nauczyć się czytać, liczyć, nie ma problemów z przyswajaniem słówek w językach obcych. Po kilku takich zajęciach uczniowie mają lepsza pamięć, dysponują większą koncentracją.

Eksperymenty naukowe z różnych dziedzin dają szansę na zainteresowanie ich najważniejszymi w szkołach przedmiotami, na przykład: biologią, fizyką czy chemią. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w tych godzinach, które nie zakłócają planu dnia kilkulatka. W sezonie szkolnym można zapisać pociechy na lekcje w godzinach popołudniowych, nie będą one zakłócały zajęć w szkole czy odpoczynku w domu. Lekcje odbywają się w dobrze przystosowanych salach. Zachowany jest w nich komfort niezależnie od pory roku. Dobrym pomysłem na zajęcia dla dzieci na ferie mogą być organizowane przez tę placówkę oświatową półkolonie. Można je znaleźć w dwóch przedziałach wiekowych, jako zajęcia dla 7-9 latków oraz zajęcia dla 9-12 latków.